Oddíly FA
Spolupracujeme
AD KETNER
Penzion Avionika
Přihlášení
Jméno:
Heslo:

Historie a současnost

 

(dnes největšího ženského florbalové oddílu v České republice)
------------------------------------------
     Je to již více než 17 let, kdy se pár nadšenců z 1.PTS Táborník vrhlo do hry florbal. První tréninky probíhaly na trávě za klubovnou u Klenice a začínalo zde několik es mladoboleslavského florbalu. Rozvoj pokračoval velice rychle a po tak při 1.PTS Táborník vzniká florbalový oddíl FbK Mladá Boleslav jehož činnost je spjata se 6.ZŠ Mladá Boleslav. Postupně vznikají nová družstva v tomto oddílu, muži bojují o postup do druhé nejvyšší soutěže. Protože 1.PTS Táborník je spíše organizací zaměřenou na děti dochází ke sloučení FbK Mladá Boleslav a FbK Sokol Mladá Boleslav a muži pokračují pod hlavičkou SOKOLA dále. Kdo z FbK vyšel, např. Petr Novotný, bratři Bouškové atd.

Na 1.PTS Táborník pokračují oddíly dětí a mládeže od mini přípravky po starší žáky. Později se o florbal začínají zajímat i děvčata a tak vzniká nový florbalový oddíl Florbalová akademie Mladá Boleslav se sídlem na 6.ZŠ MB. Dnes tvoří Florbalovou akademii Mladá Boleslav 31 oddíly a úzká spolupráce stále pokračuje se 6.ZŠ, kde by měly vznikat postupně florbalové sportovní třídy. Na Florbalové akademii, která je dnes se svými 1350 členy největším Florbalovým oddílem v České republice a největším ženským florbalovým oddílem v ČR. Najdete větev dívek od 4 let do 55 let / od mini – přípravky po old. ženy / i  větev kluků od 4 let do 60 let / od mini – přípravky po old. muže/. Nadále je velmi dobrá spolupráce ve větvi kluků s oddílem Technology Mladá Boleslav.

Obě družstva jsou součástí tréninkového centra Středočeského kraje.
 
     Na Florbalové akademii nenajdete jen pravidelné oddíly zapojené do aktivit České florbalové unie. Florbalová akademie dnes zabezpečuje a pomáhá v činnosti několika kroužkům florbalu ( např. Skalsko, Kněšmost, Semčice ……) . Pro děti i dospělé, kteří mají florbal rádi, ale nechtějí se zapojit do vrcholného florbalu organizuje FA MB již dvanáct let Regionální amatérskou ligu ve florbalu.

Co nás ještě čeká ???? Hlavními úkoly pro nadcházející období (výhledově dvou let):

o    upevnit florbal a rozšiřovat členskou základnu v okrese MB
o    vybudovat zde dostatečné zázemí pro rozvoj tohoto sporu
o    vybudovat zde možnost přípravy funkcionářů florbalu
o    zahájit mezinárodní spolupráci
o    stále rozšiřovat spolupráci na úrovni město/kraj/ státní orgány – MŠMaT ČR
o    „PŘINÉST DO MLADÉ BOLESLAVI EXTRALIGU ŽEN „

Vytisknout stránku Vytvořit PDF Stránka emailem Přidat tuto stránku k záložkám